W ubiegłym tygodniu, po zgłoszeniu, wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który wtargnął na statek wycieczkowy przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Mężczyzna, uzbrojony w nóż, groził uczestnikom zamkniętej imprezy, naruszając ich nietykalność cielesną oraz uszkadzając sprzęt muzyczny, co spowodowało straty przekraczające 7 tys. złotych. Sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące i zakwalifikował jego czyny jako chuligańskie, co wiąże się z surowszą karą. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, 5 maja 2026 roku, zgłoszenia o agresywnym zachowaniu mężczyzny napływały do Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego. Mężczyzna, wchodząc na statek, wykazywał się dużą agresją, uderzając kilka osób oraz grożąc im pozbawieniem życia. Podczas incydentu uszkodził również sprzęt muzyczny.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę tuż po jego oddaleniu się ze statku, gdzie wcześniej zmusił uczestników imprezy do ucieczki. Próbował również ukryć nóż, którym wcześniej groził. W związku z jego działaniami usłyszał zarzuty, które mogą skutkować karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Źródło (tekst i zdjęcia):