Nocna akcja policjantów z oleśnickiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zakończyła się zatrzymaniem 29-letniego mieszkańca powiatu, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze, kontrolując parkingi osiedlowe, zauważyli samochód z nerwowym mężczyzną, co wzbudziło ich podejrzenia. W wyniku przeszukania pojazdu odkryto 490 porcji marihuany oraz inne substancje psychoaktywne. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Interwencja miała miejsce w nocy na jednym z parkingów w centrum Oleśnicy. Policjanci, zauważając zaparkowany samochód, postanowili sprawdzić, czy mężczyzna potrzebuje pomocy. Już podczas zbliżania się do pojazdu, funkcjonariusze zauważyli nerwowe zachowanie mężczyzny. W trakcie rozmowy zauważono przedmiot, który sugerował posiadanie narkotyków. Po wysiadaniu z auta, z kieszeni mężczyzny wypadło zawiniątko, a on przyznał się do posiadania narkotyków, nie chcąc utrudniać dalszych działań policji.

Podczas dokładnego przeszukania zarówno pojazdu, jak i jego właściciela, policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków, w tym około 490 porcji marihuany i 177 porcji haszyszu, a także amfetaminę. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone do analizy laboratoryjnej, a mężczyzna został aresztowany.

Na podstawie zebranych dowodów, 29-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co grozi mu karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd po zakończeniu postępowania.

Źródło (tekst i zdjęcia):