Lubińscy policjanci oraz pracownicy cywilni angażują się w akcje, które wspierają tych, którzy potrzebują pomocy. W ramach współpracy z Fundacją DKMS, zorganizowali akcję pod nazwą "Policjanci z Lubina łączą siły dla Damiana". Działania te pokazują zaangażowanie funkcjonariuszy w inicjatywy prospołeczne oraz promują ideę dawstwa szpiku, podkreślając również odpowiedzialność społeczną osób w mundurach. Każda zarejestrowana osoba może stać się nadzieją dla pacjentów cierpiących na choroby krwi, w tym białaczkę.

Damian, technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, na co dzień zajmuje się zabezpieczaniem miejsc zdarzeń i zapewnieniem bezpieczeństwa społeczności. Obecnie to on potrzebuje wsparcia.

Osoby walczące z białaczką oczekują na swojego genetycznego bliźniaka, którym może być każdy z nas. Akcja ta jest kolejnym dowodem na to, że lubińscy funkcjonariusze i pracownicy Policji są gotowi nieść pomoc w trudnych sytuacjach. Mundurowi każdego dnia angażują się w pomoc potrzebującym, co jest dla nich źródłem satysfakcji. Po raz kolejny udowodnili, że ich misją jest pomoc innym, w tym osobom chorym na białaczkę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie ponad 80 procent funkcjonariuszy jest zarejestrowanych w bazie DKMS. Większa liczba zarejestrowanych osób zwiększa szanse dla chorych na nowotwór krwi w znalezieniu zgodnego genetycznie dawcy.

Zachęcamy do rejestracji! Możesz zwiększyć szansę na uratowanie życia Damianowi oraz innym osobom zmagającym się z tą chorobą. Może to właśnie Ty będziesz ich genetycznym bliźniakiem?

W najbliższą sobotę, 16 maja, odbędzie się festyn charytatywny w Regionalnym Centrum Sportowym, poświęcony dwójce chorych dzieci, w tym córeczce policjanta. Będą obecni również wolontariusze Fundacji DKMS, którzy pomogą w rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Nie bądź obojętny. Razem możemy więcej!

Źródło (tekst i zdjęcia):