Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podczas cofania na parkingu w Szczawnie-Zdroju potrącił dwóch pieszych, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie interwencji okazało się, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia, konfiskata pojazdu, wieloletni zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

1 czerwca, około godziny 18:30, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji na parkingu w Szczawnie-Zdroju. Uczestnicy zdarzenia poinformowali, że kierowca, cofając, potrącił dwie osoby i uciekł. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Funkcjonariusze szybko ustalili lokalizację pojazdu i zatrzymali mężczyznę. Od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie wykazało 3,61 promila. Prawo jazdy zostało mu elektronicznie odebrane, a samochód odholowano na policyjny parking. Mężczyzna został umieszczony w areszcie, gdzie potrzebował czasu na dojście do siebie.

Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie polegające na stworzeniu zagrożenia odpowie przed sądem. Policjanci przypominają, że jeśli ktoś zauważy osobę, która chce prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, powinien zgłosić to na numer 112.

Źródło (tekst i zdjęcia):